DNI OBCE 2023

15.08.2023

Počas prvého augustového víkendu, v dňoch 4. až 6. augusta 2023 sa uskutočnili "DNI OBCE" Krásnohorské Podhradie. V rámci nich, obec, oslávila svoju "700-ročnicu" prvej písomnej zmienky.

Oslavy začali v piatok, 4.8., hudobným večerom s Karolom Kúnom o 19.00 v kultúrnom centre na Lipovej ulici. Pokračovali hlavným programom v sobotu, v miestnom kempingu. Na prvý víkendový deň obec pripravila súťaž vo varení tradičných jedál, vystúpenia žiakov miestnych škôl, miestnych speváckych zborov, tanečného súboru Borostyán z Drnavy, speváckeho súboru Bučina, zo susednej obce Pača, a na večer zábavu s moldavskou skupinou Trial. V sobotu mali vystúpiť aj kapela HoryZone a Hundža Voices - Štefan “Hangya” Hundža so svojimi talentovanými synmi - kvôli nepriazni počasia sme však niektoré vystúpenia museli oželieť.
     Sprievodnými podujatiami boli: výstava výtvarných diel detí zo základných škôl v klube pri kultúrnom dome, divadelné predstavenie pre deti “O Šípkovej Ruženke”, Hobby jazda (z Lipovníka), ukážka prác umeleckého kováčstva Britakov. Nechýbala ani bohatá tombola, ktorá potešila viacero výhercov.

Obecná samospráva ďakuje sponzorom, ktorí poskytli dary do tomboly. Dni obce sme ukončili v nedeľu, 6.8., v dopoludňajších hodinách, slávnostnou svätou omšou.