Výzva Obnov dom mini 2

07.10.2024

Dňa 4.10.2024 bola vyhlásená a otvorená výzva „Obnov dom mini 2“. Od tohto dátumu je v rámci tejto výzvy možné začať podávať žiadosti.

Výzva „Obnov dom mini 2“ je rozšírením programu Obnov dom mini pre rodinné domy nachádzajúce sa v jednej zo 198 obcí v Banskobystrickom a 70 obcí v Košickom samosprávnom kraji. Vzhľadom na toto rozšírenie budú v práci pokračovať aj terénni pracovníci z pilotnej výzvy, pričom sa však neočakáva až taký vysoký záujem zo strany týchto domácností, ako v novo pridaných obciach.

V porovnaní s pilotnou výzvou došlo k niekoľkým zásadným zmenám:

1. Posudzovanie príjmu domácností:
    • Posudzujeme príjem za kalendárny rok 2023.
  2. Navýšenie hornej hranice pre energeticky ohrozené domácnosti:
    • Horná hranica pre výpočet príjmu domácnosti ohrozenej energetickou chudobou bola navýšená na 8 165,30 EUR.
  3. Zjednodušenie v dokumentácii:
    • Nie je potrebné dokladovať bežné príjmy zo zahraničia, potreba dokladovania výšky dôchodku poberaného zo zahraničia ostáva nezmenená.
  4. Platobný účet:
    • Je možné pri podávaní žiadostí využívať len bežný účet. V rámci výzvy nebudú akceptované úverové účty, účty kreditných kariet, sporiace alebo termínované účty, ani podnikateľské účty.
  5. Viackolová výzva:
    • Výzva bude viackolová a v prípade naplnenia kapacity bude vytvorený zásobník žiadostí.
  6. Úradné preklady dokumentov:
    • Prílohy žiadosti predložené v inom ako slovenskom alebo českom jazyku musia byť úradne preložené do slovenského jazyka.

Podrobnejšie informácie nájdete na https://obnovdom.sk/obnov-dom-mini-2.